Dobrý ročník

V originále:A Good Year
Žánr:Komedie
Původ:USA
Rok:2006
Délka:118 minut
Režie:R. Scott
Hlavní role:R. Crowe, A. Finney, M. Cotillardová, A. Cornishová
Doporučení:ne

Londýnský investiční makléř Max Skinner (Russell Crowe) si odskočí do malebného prostředí francouzské oblasti Provence, aby výhodně zpeněžil malou vinici, kterou zdědil po svém strýci (Albert Finney). Postupem času ale začíná s prodejem váhat, zvláště poté, co potká svou dětskou lásku Fanny Chenalovou (Marion Cotillardová). Kromě toho vůbec není jisté, zda vinice připadne jemu, protože se nečekaně objevuje údajná strýcova dcera Christie (Abbie Cornishová).

Lyricky nudný a děj postrádající příběh navíc notně bržděný prostřihy do Skinnerových vzpomínek je pojat jako nostalgická komedie. Ale jak je vidět, tak i věhlasnému Ridleymu Scottovi se vždycky všechno nepodaří. Vtipy totiž budí pouze křečovitý úsměv a nostalgie je tak do očí bijící, že dokonale zakryje veškeré náznaky zápletky. Totéž platí pro hlavní postavy - ani vypočítavý, nesmlouvavý a účelově jednající obchodník, ani právoplatná dědička hájící svá práva ani roztrpčelá vdova Fanny nevyužijí svůj potenciál a jakoby vůbec neměli chuť mezi sebou vytvořit nějaké napětí nebo dát jiným způsobem filmu smysl.

Je proto lepší je všechny nechat bezcílně se poflakovat po Francii a utápět v moři vína, a namísto toho se jít podívat na lepší film. V tomto není kromě hudby a závěrečných titulků nic, co by stálo za pozornost.

Přidat vlastní názor k filmu

Vaše doporučení:

Doporučení čtenářů: