Prázdniny pana Beana

V originále:Mr. Bean's Holiday
Žánr:Komedie
Původ:UK
Rok:2007
Délka:90 minut
Režie:S. Bendelack
Hlavní role:R. Atkinson, M. Baldry, E. de Caunesová, K. Roden
Doporučení:ne

Pan Bean (Rowan Atkinson) vyhrál zájezd k moři. Jedná se sice jen o francouzskou Riviéru, ale ta pro něj v danou chvíli představuje pravý ráj. Ovšem nebyl by to pan Bean, kdyby si cestu na dovolenou řádně nezkomplikoval. Nechtěně se tak zaplete s ruským režisérem Emilem (Karel Roden), který jede spolu se synem (Max Baldry) na festival do Cannes, stejně jako mladá herečka Sabine (Emma de Caunesová).

Film bohužel zůstává hluboko za očekáváním. Jeho scénář se redukoval pouze na řadu zdlouhavých ztřeštěných honiček, které si hlavní hrdina přivodí sám svou roztržitostí. Jakoby se z Beanova charakteru naprosto vytratila typická vypočítavost a zůstala jen naivní infantilita. Navíc veškeré gagy jsou ohrané a jedná se v podstatě jen o jejich prodlouženou - a o to nudnější - verzi.

I tak lze v příběhu objevit některé opravdu úsměvné momenty. Jsou to však překvapivě věci inteligentnějšího rázu, které by člověk u Beana naprosto nečekal. I na ně je však třeba čekat, a to dobrou polovinu filmu. Nejsvětlejším momentem na celém nepodařeném díle proto zůstává malebné prostředí slunné Francie. Toho si však užijete více v cestopisném dokumentu, anebo ještě lépe, podíváte-li se do této země sami.

Přidat vlastní názor k filmu

Vaše doporučení: